Skip to content

SEKCJA
TEARTALNA

SEKCJA
TEARTALNA

Jak Zacząć

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 6-19 lat na
Wakacyjne Warsztaty Mistrzów Życia 2024!

Do prowadzenia zajęć zapraszamy pasjonatów, którzy tworzą dla nas autorskie programy zajęć. Poznajemy życie podróżników, artystów, patriotów, sportowców. Przeżywamy przygody, rozwiązujemy zagadki, bawimy się kreatywnie, spędzamy aktywnie czas przy grach i zabawach, zdobywamy konkretne umiejętności.

Zaplanowaliśmy 4 edycje dla młodszych uczestników (6-10 lat) i 4 edycje dla starszych (11+). Zajęcia od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 do 14.00. Szczegóły poniżej.

Dołącz Do Nas

KOSZT: 420zł za 5 dni warsztatowych.
Drugie i kolejne dziecko, drugi warsztat, KDR: 400zł Zapewniamy owocowe przekąski na każdy dzień.

Wpłaty na konto Stowarzyszenia KS Korona Zakrzewo w Banku Spółdzielczym Duszniki Oddział w Skórzewie:
81 9072 0002 2017 0703 7784 0009

z dopiskiem: imię nazwisko dziecka, termin warsztatu (np 1-5.07.)

Zapisy po przez formularz kontaktowy lub email

KORONA ZAKRZEWO

KADRA

Renata Kryczka

Instruktor teatralny

Andrzej Kryczka

Koordynator sekcji teatralnej

Renata Kryczka

Instruktor teatralny

Andrzej Kryczka

Szkoleniowiec sekcji Szachów

TERMINARZ

Prowadząca: Aneta Piorun
Wspomagająca: Renata Kryczka

Miejsce: ul. Długa 131, Zakrzewo (salka przy kościele)

 

Pantomima to rodzaj przedstawienia, w którym aktor – mim nie używa głosu, odgrywa przedstawienie poprzez ruch wyrażony ekspresją ciała i gestów oraz mimiki twarzy.  Technika teatru pantomimy pozwala tworzyć spektakle jednego aktora, w których aktor wciela się w różne postaci, tworzy iluzję przedmiotów i przestrzeni. Jest także teatrem, jaki stworzył Henryk Tomaszewski, założyciel Wrocławskiego Teatru Pantomimy, w którym gra grupa mimów, gdzie scenografia oraz rekwizyt są obecne na scenie.

 

Warsztat aktora mima, to świadome wykorzystanie własnego ciała i jego możliwości, poruszanie się po scenie indywidualne i grupowe w celu budowania obrazu. 

 

Podczas warsztatów poznamy, czym jest pantomima, jak tworzyć iluzję przedmiotu. Będziemy pracować nad  identyfikacją z postacią, przedmiotem oraz przestrzenią, ćwiczyć nasze ciało, jego plastykę i mimikę, wyrazistość i siłę postaci. Dowiemy się czym jest kontrapunkt i impuls w pantomimie, jak i kiedy z niego korzystamy. Bazując na improwizacji
i twórczym działaniu młodego aktora, będziemy wykonywać zadania inspirowane  treścią fragmentów utworów literackich.

Czeka nas teatralna przygoda, podczas której ćwiczenia warsztatowe prowadzić będą do stworzenia wieloosobowej etiudy pantomimicznej odegranej przed publicznością.

Prowadzący: Norbert Brommer

Wspomagająca: Monika Brommer

Miejsce: ul. Długa 131, Zakrzewo (salka przy kościele)

 

Na warsztatach będziemy malować obrazy na płótnach za pomocą farb akrylowych. Zajmiemy się omówieniem podstaw rysunku oraz malarstwa akrylowego, dowiemy się jak dobrze oddać proporcje, dobrać kolory, wybrać sposób nakładania farby i odpowiednio uchwycić światło na obrazie. Motywem przewodnim tegorocznych warsztatów jest bogaty świat zwierząt. Każdy z uczestników będzie mógł samodzielnie wybrać ze zdjęcia zwierzaka, którego będzie chciał utrwalić na płótnie i zabrać ze sobą do domu.

 

Norbert Brommer, doświadczony artysta plastyk i nauczyciel pomoże nam w wyborze motywu, techniki malarskiej oraz udzieli wszelkich porad i wskazówek.

 

Louis Pasteur (francuski chemik i mikrobiolog), to postać która będzie nas inspirować przy poznawaniu piękna świata zwierząt.

 

Warsztaty zakończymy wernisażem.

Prowadzący: Andrzej Kryczka, Szymon Żelechowski
Miejsce: ul. Długa 55, Zakrzewo (boisko Korony Zakrzewo)„Najważniejszą rzeczą w igrzyskach olimpijskich jest nie zwyciężyć, ale wziąć w nich udział” Nie inaczej będzie podczas naszych zmagań olimpijskich w Zakrzewie. Poznamy ideę ruchu olimpijskiego, zorganizujemy wyjątkowe igrzyska, w których weźmiemy udział. Będziemy zmagać się z szermierką i z innymi dyscyplinami sportowymi. Może nawet wymyślimy własne, wakacyjne konkurencje sportowe. Każdy pobije swój własny rekord. Jeśli nie jedziecie na Olimpiadę do Paryża, to weźcie udział w naszych igrzyskach.

 

Władysław Dobrowolski, to wyjątkowy człowiek, szermierz, który jechał na Olimpiadę do Los Angeles prawie 100 lat temu, więcej opowiemy sobie na warsztatach.

Prowadzący: Jan Marchlewicz, Andrzej Kryczka
Miejsce: ul. Długa 55, Zakrzewo (boisko Korony Zakrzewo)

Pan Samochodzik – detektyw muzealnik, podróżnik, historyk sztuki – to tylko niektóre ze specjalności tej nietuzinkowej postaci, powołanej do życia przez Zbigniewa Nienackiego kilkadziesiąt lat temu. Niektórzy z nas znają go bardzo dobrze, inni mniej, ale prawie wszyscy kojarzą – z rozlicznych książek i filmów, w których niepozorny pan Tomasz rozwiązuje zawikłane zagadki, mierzy się z przestępcami podróżując swoim śmiesznym, pływającym wehikułem. Jeśli jednak ktoś Pana Samochodzika jeszcze nie poznał, szykuje się ku temu niepowtarzalna okazja!

Jak się okazuje, Pan Samochodzik ma się dobrze, i tym razem na szlaku swoich wakacyjnych przygód zawita do naszej gminy. Jak na prawdziwego historyka, a także przybysza z przeszłości przystało, sympatycznego muzealnika-detektywa, jak i nas, interesować będzie właśnie czas miniony – epoka PRL. Wraz z nim na rowerach wyruszymy śladami tego historycznego już okresu, poznając realia życia codziennego, a także rozwiązując rozmaite zagadki.

Prowadząca: Monika Brommer

Wspomagająca: Renata Kryczka

Miejsce: ul. Długa 131, Zakrzewo (salka przy kościele)

 

Na zajęciach umiejętnie połączymy dwie, odległe wydawać by się mogło, dziedziny: teatr
i naukę. Poprzez zabawę i twórcze działania przybliżymy dzieciom warsztat aktora oraz postać naszego Mistrza. Nie zabraknie też działań plastycznych i w terenie. Wspólnie stworzymy dekoracje i kostiumy. 

 

Mikołaj Kopernik i jego naukowe odkrycia staną się inspiracją dla naszych działań teatralnych.

 
Zwieńczeniem pracy warsztatowej będzie mini spektakl odegrany przed publicznością.

Prowadzący: Stanisław Stankiewicz

Wspomagający: Andrzej Kryczka
Miejsce: ul. Długa 131, Zakrzewo (salka przy kościele)

 

Kendama to sport wywodzący się z Japonii. To niewielka drewniana zabawka, która, choć wygląda niepozornie, w rzeczywistości świetnie ćwiczy precyzję i cierpliwość, wspiera koordynację ruchową i rozwija zdolności motoryczne. 

 

Kendama składa się z dwóch, drewnianych elementów połączonych sznurkiem. 

Trzonek nazywany kenem zbudowany jest z trzech miseczek: big cup, small cup i button cup, oraz smukłego, ostrego zakończenia nazwanego spike. Ken połączony jest sznurkiem
z tamą –  kulą z wydrążonym otworem. Ćwiczenie na Kendamie polega na umiejętnym podrzuceniu tamy, tak aby złapać ją na jedną z miseczek lub spika. Zadanie wydaje się banalnie proste, ale wymaga precyzji i skupienia, połączonych z dużą cierpliwością.   

Na warsztatach będziemy opanowywać podstawowe triki, niektóre źródła podają, że ich liczba dochodzi do 2 tysięcy. 

Będziemy ćwiczyć także w plenerze.

 

ISSEI KAZUO FUJIWARA, wielki miłośnik i propagator gry KENDAMA. „Być lepszym człowiekiem” – główne założenie Issei Fujiwary była zabawa, nawiązywanie relacji, ale też koncentracja na rozwoju charakteru.

 

„6 grudnia 2020 roku dostałem swoją pierwszą kendamę. Od TAMTEJ pory się z nią nie rozstaję i gram w każdej wolnej chwili. Jest ze mną na spacerach, przerwach w szkole, wyjazdach. Okazało się, że kendama jest świetnym narzędziem do ćwiczenia cierpliwości
i wytrwałości… 

„Myślę, że te warsztaty będą dla Was miłym, aktywnie spędzonym czasem nie zawsze w 4 ścianach. Nauczycie się podstaw gry na kendamie oraz jej historii.” /Stach Stankiewicz/Prowadzący: Andrzej i Renata Kryczka

 

„Nigdy nie umiałem pogodzić się z tym, żeby wracać z niczym. Zawsze próbowałem jeszcze raz.” Jerzy Kukuczka

My wrócimy z tych warsztatów zainspirowani życiem Jerzego, przeżyjemy przygody w naszym lesie, poznamy najwyższe góry świata. Gry, zabawy, zadania w terenie. Podczas naszych codziennych wypraw na pewno będziecie musieli wykazać się wytrzymałością i wysiłkiem fizycznym. Przekonamy się jakie decyzje podejmiecie w trudnych warunkach. Jesteście gotowi na wyzwania? Kto zgłasza się do naszej ekipy zdobywców? 

Dzieci: 6-10 lat

Prowadzący: Andrzej i Renata Kryczka
Miejsce: ul. Długa 131, Zakrzewo (salka przy kościele)

 

„Zaraziłem się rowerem w maju. Wyścig Pokoju.” Ryszard Szurkowski.
Uczestnicy wcześniejszych edycji już są „zarażeni” rowerem, więc z radością wracamy na okoliczne szlaki. Podczas naszych codziennych wypraw rowerowych poznamy historię Wyścigu Pokoju. Zapraszamy na START przygody z Ryszardem!

Bądź na bieżąco

Co nowego w Świecie sztuki

WEEKEND PREMIER

Zapraszamy na WEEKEND PREMIER przygotowany przez Sekcję Teatralną Korony Zakrzewo oraz Fundację Nieboskłon. Zaprezentujemy trzy spektakle z udziałem dzieci i młodzieży w dniach 15 i 16 czerwca 2024. Spektakle na scenie Teatru Droga im. Jana Pawła
Czytaj więcej

Wakacyjne warsztaty

Do prowadzenia zajęć zapraszamy pasjonatów, którzy tworzą dla nas autorskie programy zajęć. Poznajemy życie podróżników, artystów, patriotów, sportowców. Przeżywamy przygody, rozwiązujemy zagadki, bawimy się kreatywnie, spędzamy aktywnie czas przy grach
Czytaj więcej

Balujemy na balon 2

Bardzo zależy nam na rozbudowie boiskowej infrastruktury i w tym celu organizujemy między innymi Bal. Niestety, jak dotąd, ilość osób deklarujących chęć wzięcia udziału w tym wydarzeniu, i tym samym
Czytaj więcej