PLAN NA WARSZATY LETNIE!

PLAN NA WARSZATY LETNIE!

Drodzy Państwo,

mamy plan na Mistrzów Życia w wakacje 2023! Sami zobaczcie ile świeżości i radości :).
Nasi cenni pedagodzy wracają, też są nowi… Jeśli coś Wam przypadnie do gustu, nie zwlekajcie z rejestracją.
Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 6-15 lat na Wakacyjne Warsztaty Mistrzów Życia 2023!

Do prowadzenia zajęć zapraszamy pasjonatów, którzy tworzą dla nas autorskie programy zajęć. Poznajemy życie podróżników, artystów, patriotów, sportowców. Przeżywamy przygody, rozwiązujemy zagadki, bawimy się kreatywnie, spędzamy aktywnie czas przy grach i zabawach!

Siedem edycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 do 14.00. W tym trzy edycje z myślą o starszych uczestnikach w wieku 11-15 lat.

26 – 30 czerwca 2023   ŚWIAT TEATRU – WARSZTATY LALKARSKIE

Młodzież: 11 – 15 lat

Wprowadzimy Was w fascynujący świat teatru lalek. Poznacie jedną z najciekawszych technik tworzenia lalek teatralnych-lalek żyworękich, która daje możliwość tworzenia zarówno prostych jak i bardzo skomplikowanych form zachowując pełną ekspresję ruchu. Zajęcia obejmować będą: prezentację różnego typu lalek teatralnych: pacynka, kukła, jawajka, lalka typu bunraku, muppet, lalka stolikowa, lalka żyworęka, samodzielne wykonanie pod opieką instruktora lalki żyworękiej, naukę animacji lalki, przygotowanie i prezentację etiudy teatralnej. Wykonane podczas warsztatów lalki będziecie mogli zabrać ze sobą.

Prowadzący: Marek Gawroński, lalkarz Teatru Pracownia Lalek z Chrustowa
Wspomagająca: Renata Kryczka

Marek Gawroński – lalkarz Teatru Pracownia Lalek z Chrustowa, absolwent Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Teatr Pracownia Lalek to niezależny zespół teatralny, który działa od 2017 roku. Siedzibą teatru jest miejscowość Chrustowo pod Ujściem. Działalność Teatru Pracownia Lalek skupiona jest głównie na teatrze formy, teatrze lalek i teatrze plastycznym. Ich ulubionym rodzajem lalki jest lalka typu bunraku („Leki na miłość”, „Freedom in my Mind”), muppet („Rogi, czyli dylematy Arlekina”), lalki stolikowe („Freedom in my Mind”) i lalki żyworękie. Grane przez nich spektakle kierowane są do dorosłych, młodzieży i dzieci.

3 – 7 lipca 2023 ALE CYRK!
Dzieci: 6 – 10 lat 

„Z czym wam się  kojarzy cyrk? Mam nadzieję, że przede wszystkim z kolorami, zabawą i śmiechem.
Bo tak będzie podczas naszych spotkań warsztatowych.
Co Wy na to, by na kilka wakacyjnych dni stać się członkami „cyrkowej trupy” ? Wcielić się w  postać tresera poskramiającego „groźnego lwa”, a może siłacza, który dźwiga ciężary lub zwiewnej niczym bańka mydlana akrobatki? Tutaj swoje miejsce znajdą i chłopcy i dziewczyny.
Czy to będzie na poważnie? Czy będzie wiązać się z ryzykiem?  Nie!  Z pewnością będziemy się dobrze bawić tworząc cyrkowe atrybuty i stroje, oswajać lęki i ćwiczyć równowagę, uczyć się współpracy i cierpliwości.
ALE CYRK! to nie pokaz umiejętności instruktora, ale przede wszystkim samodzielne ćwiczenia dzieci.
Jak zawsze na warsztatach ze mną pozwolimy marzeniom ujrzeć światło dzienne i poszukamy „skarbów”, które w was drzemią , a potem zaprezentujemy je podczas pokazu  Waszym rodzicom.” Dorota Dudko Autorskie warsztaty „Ale cyrk”  łączą w sobie elementy warsztatów plastycznych, teatralnych, treningu kreatywnego, ćwiczeń ruchowych, pedagogiki cyrku, arteterapii  i pracy z emocjami.

Prowadząca: Dorota Dudko

Wspomagająca: Renata Kryczka

Dorota Dudko. Z zawodu: pedagog, terapeuta. Z miłości: żona i  mama  Lei i Franka.  Z zamieszkania: Warmianka. “Lubię towarzyszyć ludziom w ich rozwoju. Podążać obok nich. Szukam śladów ulotnych w życiu i pielęgnuję w sobie wdzięczność.  Ważne są dla mnie relacje, duchowość oraz wartości jak: dobro, prawda i piękno. Moim mistrzem jest Arno Stern – twórca Malortu”.

10 – 14 lipca 2023 Z NOTATNIKIEM NA ROWERZE – SZTUKA PODRÓŻOWANIA I OBSERWOWANIA
Młodzież: 11 – 15 lat

Bernard Newman przejechał w 1934 roku wzdłuż i wszerz Polskę na swoim rowerze Georgu, wiemy o tym, bo prowadził skrupulatny dziennik swojej podróży. Andrzej Bobkowski w „Szkicach” – swojej barwnej relacji z podróży rowerem z Carcassone do Paryża dał przykład wybitnego dziennika z podróży. Poznamy ich ciekawe życie, ale przede wszystkim przeżyjemy nasze wakacyjne przygody.  Na rowerach zjedziemy okolice jezior Lusowskiego, Niepruszewskiego, trzcielińskich bagien, bunkrów, by poprowadzić kroniki z naszych podróży. Każdy pozostawi ślad przeżytych przygód w swojej kronice. Niezbędny jest rower, kask, plecak lub sakwa, ołówek i notatnik. Przybywajcie!

MISTRZOWIE: Andrzej Bobkowski, Bernard Newman
Prowadzący: Jan Marchlewicz, Andrzej Kryczka

Jan Marchlewicz – uczeń III klasy o profilu humanistycznym VI Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Jana Paderewskiego. Interesuje się historią lokalną i ogólną, literaturą polską i zagraniczną. Jego pasją są górskie wędrówki oraz podróże – zwłaszcza te na rowerze.

17 – 21 lipca 2023 ROWEROWI ODKRYWCY KONTYNENTÓW. TROPEM STRZELECKIEGO.
Dzieci: 6 – 10 lat

Paweł Edmund Strzelecki, niedościgniony polski podróżnik, geograf i odkrywca. Zaprowadzi nas aż do Australii, na najwyższy szczyt Góry Kościuszki! Paweł wyruszył w podróż dookoła świata, przebadał wiele zakątków całego świata. Codziennie będziemy wsiadać na rowery, by podczas podróży po naszych lasach, polach i łąkach wysłuchać opowieści o najwybitniejszym polskim podróżniku i badaczu urodzonym pod Poznaniem. Może nie wytropimy kangura, czy misia koala w Lasach Zakrzewskich, ale z pewnością przygód nam nie zabraknie :). Bez roweru nie dogonicie nas, bez kasku nie zabierzemy was, więc już szykujcie sprzęt!

MISTRZ: Paweł Edmund Strzelecki
Prowadzący: Andrzej i Renata Kryczka

24 – 28 lipca 2022 WODNE PRZYGODY OLKA CIĄG DALSZY
Dzieci: 6 – 10 lat

Już w 2022 roku przeczuwaliśmy, że nie rozstaniemy się tak szybko z naszym nieustraszonym Mistrzem Aleksandrem Dobą. Jego przygód wystarczyłoby pewnie na całe wakacje. Więc kontynuujemy rejs z Olkiem. Z pewnością opowiemy nowe historie z serca oceanu, także nowe wodne zabawy zaplanujemy dla Was. Jednak na bitwę wodną możecie liczyć, także na jeden dzień nad jeziorem. Wcześniej ratownik opowie co robić, by nie dać się głębiną morskim. Załoga na pokład!

MISTRZ: Aleksander Doba
Prowadzący: Andrzej i Renata Kryczka

31 lipca – 4 sierpnia 2023 ODKRYWAMY AMERYKĘ Z KOLUMBEM
Dzieci: 6 – 10 lat

Zapraszamy na warsztaty teatralno podróżnicze. Dowiemy się kim był Krzysztof Kolumb i dlaczego odkrył Amerykę choć szukał drogi do Indii. Wyjątkową historię Kolumba przedstawimy w naszych działaniach teatralnych.  Podczas warsztatów będziecie nie tylko podróżnikami i aktorami ale też razem napiszemy scenariusz, stworzymy kostiumy i dekoracje. Szukając inspiracji i natchnień wyruszymy w plener…. jak na prawdziwych odkrywców przystało. Nie zabraknie dobrej i kreatywnej zabawy ale też ciekawostek historycznych.

MISTRZ: Krzysztof Kolumb
Prowadzący: Monika Brommer
Wspomagająca: Renata Kryczka

Monika Brommer – od 2007 r. nieprzerwanie związana z Teatrem Droga jako aktorka, reżyserka scenograf i kostiumolog. Od 2019 do 2023 współpracowała ze szkołą Świętej Rodziny w Poznaniu (edukacja domowa), gdzie prowadziła zajęcia teatralne i artystyczne z dziećmi i młodzieżą w wieku od 6 -18 roku życia.
W ramach tej współpracy przygotowywała różne imprezy kulturalne, spektakle teatralne oraz Wiosenne Konkursy  Poezji i Prozy i prowadziła orkiestrę szkolną. Od 2022 realizuje z dziećmi i młodzieżą z Edukacji Domowej, interdyscyplinarny projekt autorski „Ze sztuką przez Epoki”.

7 – 11 sierpnia 2023  IMPRESJE MALARSKIE
Młodzież: 11 – 15 lat

Mistrzem warsztatów będzie malarz Claude Monet, bywa zwany ojcem impresjonizmu, jednego z najbardziej cenionych i popularnych kierunków w malarstwie. Będąc w podeszłym wieku tracił wzrok, mimo tego nie przestawał malować  i stworzył wspaniale dzieła. Claude Monet – Impresja. Wschód słońca, czyli jak się to wszystko zaczęło.

Warsztaty malarskie to przygoda z farbami, płótnem i martwą naturą. Będziecie  mogli zmierzyć się z materią malarską i stworzyć obraz  przedstawiający martwą naturę, którą będziecie mieli możliwość sami skomponować. Technika – malarstwo akrylowe na płótnie.

MISTRZ: Claude Monet
Prowadzący: Norbert Brommer
Wspomagająca: Monika Brommer

Norbert Brommer, nauczyciel i artysta plastyk, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Uczy w szkole plastyki, prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, oraz warsztaty pisania ikon, zajmuje się malarstwem sztalugowym, pisaniem ikon, witrażownictwem, scenografią, projektowaniem graficznym i wieloma innymi rzeczami.

PLAN DNIA (przykładowy)

9.00-9.30 przyprowadzanie uczestników
9.30-10.15 zabawy integrujące
10.20-11.20 zajęcia tematyczne I (Mistrzowie życia)
11.25-11.40 przerwa na posiłek
11.45-12.45 zajęcia tematyczne II
12.50-13.30 blok gier i zabaw
13.30-14.00 odbiór dzieci

MIEJSCE: ZAKRZEWO, ul. Długa 131, Salka przy Kościele pw. NMP Królowej Korony Polskiej,

Zajęcia w salce i w plenerze przy Lesie Zakrzewskim.

KOSZT: 390zł za 5 dni warsztatowych Drugie i kolejne dziecko, drugi warsztat, KDR: 370zł Zapewniamy owocowe przekąski na każdy dzień.

ZAPISY: poprzez formularz
https://forms.gle/YyKc1tGKjgR63JKY9

lub mailowo: andrzej.kryczka@korona-zakrzewo.pl

KONTAKT TELEFONICZNY: 519 528 444

Prosimy o wpłaty zaliczki 100zł w ciągu 7 dni od zapisu dziecka na konto Stowarzyszenia w Banku Spółdzielczym Duszniki Oddział w Skórzewie: 81 9072 0002 2017 0703 7784 0009 z dopiskiem: imię nazwisko dziecka, warsztaty, termin. Druga rata płatna do 20 czerwca 2023.

Projekt współfinansowany ze środków publicznych Gminy Dopiewo.