WAKACYJNE WARSZTATY MISTRZÓW ŻYCIA!

WAKACYJNE WARSZTATY MISTRZÓW ŻYCIA!

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat na Wakacyjne Warsztaty 2021!

Na naszych zajęciach poznajemy życie wielkich sportowców, artystów, podróżników, patriotów i naukowców. Przeżywamy przygody, rozwiązujemy zagadki, bawimy się kreatywnie, dużo ruszamy się przy grach i zabawach!

Terminy i tematy warsztatów – pięć edycji od poniedziałku do piątku:

5.07.-9.07.  Otwórzmy okna! Warsztaty teatralne dla młodzieży (wiek 12-15 lat).

Otwórzmy okna! Niech przewietrzą się pokoje! Nasze warsztaty będą doskonałą okazją do tego, aby otworzyć się na nowe i dotąd nieznane. Będziemy pobudzali naszą wyobraźnię, tworzyli różne teatralne światy. Zainspirujemy się metodami wybitnego pedagoga teatru Jacquesa Lecoq (1921-1999). Doświadczymy pracy z maską neutralną. Zasmakujemy identyfikacji z żywiołami, substancjami i kolorami. Ożywimy przedmioty i użyjemy je w teatralnym działaniu.

Każdy z nas dostanie swoje zadania aktorskie. Nastawiamy się na piękny czas, integrację i współpracę zespołową. Warsztaty prowadzone z udziałem gościnnego pedagoga Marcina Cichonia (patrz biogram poniżej).

12.07.-16.07. Obraz i sztuka – co mnie porusza? Świat artysty tworzony z symboli i kolorów. Mistrz Nowosielski (7-12 lat)
Będziemy obserwować świat wokół nas i szukać w nim tego co piękne, odkrywając w sobie twórcę. Z wykorzystaniem fotografii stworzymy autoportret i portret symboliczny. Poeksperymentujemy z kolorem i kształtem. Będziemy się bawić  i „Grać w zielone”  tworząc własne „sekrety ze szkiełkiem” i projektując ogród marzeń. Wreszcie zaprezentujemy nasze prace podczas wernisażu.
Warsztaty prowadzone z udziałem gościnnego pedagoga Doroty Podgórskiej-Dudko (patrz biogram poniżej).

19.07.-23.07 Wyścig przez życie Ryszarda Szurkowskiego (7-11 lat)
Spośród wszystkich podróży, podobno przemieszczanie się rowerem daje najwięcej szczęścia ;). Sprawdzimy to! Poznamy życie wielkiego mistrza światowego kolarstwa Ryszarda Szurkowskiego. Weźmiemy udział w naszym wyścigu pokoju, choć nie będzie jazdy na czas. Zagramy kapslami.  Zadbamy o nasz sprzęt rowerowy. Konieczny własny rower i kask.

26-30.07. Z wrażliwością na przyrodę. Dezydery Chłapowski prekursor ekologicznego rolnictwa (7-11 lat)
Spędzimy dużo czasu w lesie, by wypełnić nasze zadania. Zorganizujemy sadzenie drzew i krzewów w naszym lesie, przyjrzymy się otaczającej nas przyrodzie. Spotkamy się z przyrodnikiem, a może nawet leśniczego wypatrzymy na leśnych ścieżkach. Dzika zwierzyna raczej się skryje, ale leśne ciekawostki czekają na nas!

2-6.08. Mission Impossible?! Józef Dowbor Muśnicki i Stanisław Taczak dowódcy na trudny czas. (7-11 lat)
Jak podejmować właściwe decyzje w trudnych warunkach? Nie będzie to łatwe, ale spróbujemy. Stworzymy zespół do zadań specjalnych, podejmiemy nawet najtrudniejsze wyzwania. Musztra będzie naszą codziennością, a skuteczne wypełnianie rozkazów, misją. Wszystko w klimacie wakacyjnej przygody. Planujemy odwiedzić Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie.

PLAN DNIA (przykładowy)
9.00-9.30 przyprowadzanie dzieci
9.30-10.15 zabawy integrujące
10.20-11.20 zajęcia tematyczne I (Mistrzowie życia)
11.25-11.40 przerwa na posiłek
11.45-12.45 zajęcia tematyczne II
12.50-13.30 blok gier i zabaw
13.30-14.00 odbiór dzieci

MIEJSCE: ZAKRZEWO, ul. Długa 131, Salka Korony Zakrzewo przy Kościele NMP,
Zajęcia w salce i w plenerze – przy Lesie Zakrzewskim.

KOSZT: 320zł za 5 dni warsztatowych
Drugie i kolejne dziecko 300zł
Liczebność grup: do 15 dzieci
Owocowe przekąski na każdy dzień

ZAPISY: Andrzej Kryczka, andrzej.kryczka@korona-zakrzewo.pl tel. 519 528 444

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ(link poniżej)

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc-6OzvxuaKxAis9Peis6Y4jtMraUtkVZMrqc225TiECVT9QA/viewform?gxids=7628

Prosimy o wpłaty zaliczki 100zł w ciągu 7 dni od zapisu dziecka na konto Stowarzyszenia w Banku Spółdzielczym Duszniki Oddział w Skórzewie: 81 9072 0002 2017 0703 7784 0009 z dopiskiem: imię nazwisko dziecka, warsztaty, termin. Druga rata płatna do 30 czerwca 2021.

Pedagodzy gościnni:
Marcin Cichoń
Jestem aktorem od urodzenia – ale w dobrym tego słowa znaczeniu ;). Od dziecka uwielbiałem kreować nowe, nierzeczywiste światy, nieważne czy przy pomocy pacynek, czy choćby najzwyklejszych patyków- moja wyobraźnia nie znała granic, wszystko było możliwe, a każdy przedmiot mógł stać się jakimś niezwykłym bohaterem :). Przez kilkanaście lat pielęgnowalem i rozwijałem moją pasję na zajęciach teatralnych prowadzonych przez aktorkę- lalkarkę, panią Dorotę Herman. Kolejne profesjonalne umiejętności zdobywałem studiując na specjalizacji teatralnej, a później pantomimicznej w Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury we Wrocławiu. Najważniejszym jednak miejscem mojej artystycznej edukacji, okazało się Chrześcijańskie Studium Teatru Ruchu prowadzone przez  Kathleen Ann Thompson.

Tam odkryłem, jaki teatr chcę nieść ludziom – teatr, który uszlachetnia, bawi i edukuje. Jako aktor pracowałem z Narodowym Teatrem Edukacji, Teatrem Sztukmisja, a obecnie z Teatrem na Ostrowie we Wrocławiu. Na przestrzeni lat prowadziłem warsztaty teatralne dla różnych grup wiekowych, w tym regularne dla klas 1-3 metodą dramy i improwizacji aktorskiej. Napisałem i wyreżyserowałem kilka sztuk, na przykład „Ciebie też nie…” Lubię dzielić się z ludźmi moją pasją, odkrywać wspólnie drzemiące w nas możliwości. Mam wiele radości, gdy widzę, że moje działania, czy to w pracy, czy w życiu prywatnym, dotykają ludzi na głębszym poziomie, zostawiając w ich życiu ślady dobra.

Dorota Podgórska – Dudko
Z zawodu: pedagog, terapeuta.
Z miłości: żona i  mama  Lei i Franka.
Z zamieszkania: Warmianka.
Lubię towarzyszyć ludziom w ich rozwoju. Podążać obok nich. Szukam śladów ulotnych w życiu i pielęgnuję w sobie wdzięczność.
Ważne są dla mnie relacje, duchowość oraz wartości jak: dobro, prawda i piękno.
Moim mistrzem jest Arno Stern – twórca Malortu, w którym miałam okazję być w Paryżu.
Marzę o utworzeniu Malortu w Olsztynie.

Prowadziłam liczne warsztaty, między innymi w  ramach projektu „Tradycje naszych dziadków” (Olsztyn 2016), autorskie warsztaty „Hocki-klocki” dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich rodzin ( 2017) , warsztaty twórcze dla muzyków w ramach Olsztyńskich Warsztatów Suzuki (2018,2019), odpowiadałam za część plastyczną Jarmarmowego Podwórka podczas Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie ( 2019, 2020).

„Projekt współfinansowany ze środków publicznych gminy Dopiewo”