Juniorzy zakończyli udany rok!

Juniorzy zakończyli udany rok!

W środę 19 grudnia najstarsi Koroniarze zakończyli piłkarski rok 2018. Warto go podsumować w kilku zdaniach gdyż był on z pewnością całkiem udany.

Przygotowania do wiosny podopieczni trenera Łukasza rozpoczęli pracą nad wytrzymałością i motoryką. W pracy z drużyną pomagali mu trenerzy Darek i Mariusz, a obecnie kadra zespołu liczy 24 zawodników. W lutym pracowaliśmy na obozie w Kołobrzegu gdzie mieliśmy min. okazję zmierzyć się z Kołobrzeską Kotwicą i Koszalińską Gwardią. Po powrocie liczne gry kontrolne przygotowały zespół do rywalizacji ligowej w I lidze juniorów B1. Gra naszych zawodników z każdym miesiącem wyglądała coraz lepiej a druga lokata w lidze zaowocowała historycznym awansem do ligi wojewódzkiej. W lidze uznać musieliśmy wyższość AP Reissa, a w pokonanym polu zostawiliśmy ekipy Lidera Swarzędz, Mieszko Gniezno, Zjednoczonych Trzemeszno, Tarnovi Tarnowo Podgórne, Sparty Oborniki.

Latem obóz w Opalenicy, podczas którego rozegraliśmy pierwszy mecz z zagranicznym rywalem. Koledzy z Izraela wysoko zawiesili poprzeczkę jednak Koroniarze po pasjonującym boju pokazali dobrą i skuteczną piłkę , a mecz zakończył się ostatecznie wynikiem remisowym. Rozgrywki ligowe zaczęliśmy w imponującym stylu i po kilku kolejkach przewodziliśmy stawce zespołów. Ostatecznie tracimy 5 punktów straty do lidera z Kórnika i wiosną postaramy się odrobić straty. Do Zakrzewa zawitają drużyny z Gostynia, Ostrowa Wielkopolskiego, Kościana, Kleczewa co zwiastuje duże emocje.

W trakcie roku drużyna z pewnością bardzo dojrzała zarówno pod względem sportowym jak i mentalnym. Niestety liczne urazy i choroby nie ułatwiały nam pracy jednak chłopacy pokazali, że w zespole nie ma ludzi nie zastąpionych co zwiastuje zaciętą rywalizację o miejsce w wyjściowej jedenastce w wiosennych rozgrywkach. Teraz czas na aktywną regenerację, a zawodnicy otrzymali indywidualne rozpiski.

Dziękujemy naszym kibicom za wsparcie i postaramy się by kolejny rok przyniósł jeszcze większe emocje niż miniony i był jeszcze lepszy!

Wesołych Świąt i dobrego Roku!