Podsumowanie roku – Korona 2009

Podsumowanie roku – Korona 2009

Koroniarze rocznika 2009 mają za sobą bardzo intensywny rok 2018. Na początku roku graliśmy jeszcze w roczniku mieszanym 2009/2010. Zagraliśmy na dwóch turniejach halowych w Czerwonaku oraz w Środzie Wielkopolskiej. Zajęliśmy dwa wysokie miejsca. W Czerwonaku Koroniarze wywalczyli  4 miejsce na 10 zespołów. Z kolei w Środzie Wielkopolskiej zajęliśmy miejsce na najniższym stopniu podium.

W marcu Koroniarze zagrali wewnętrzny turniej z Orłem Granowo oraz Koroną Zakrzewo 2010. Na wiosnę rywalizowaliśmy w lidze RAFIK oraz doskonaliliśmy nasze umiejętności podczas treningów na naszych pięknych obiektach w Zakrzewie.

Jesień 2018 to przede wszystkim zmiany. Utworzyła się grupa 2009 ORLIK E2, już od września mieliśmy zacząć rywalizację z 5 różnymi zespołami z Wielkopolski. Przed sezonem zagraliśmy sparing oraz 2 turnieje z dobrymi zespołami ze starszych roczników aby być odpowiednio przygotowanym do rundy jesiennej. Zaczęliśmy z wysokiego c wygrywając 17-3 z Sokołem Duszniki , następnie wygraliśmy ciężki mecz na wyjeździe z Orkanem Objezierze. Pokonaliśmy 14-1 u siebie MSP Szamotuły.

Pierwszą serię meczów zakończył mecz z Wartą Sieraków na wyjeździe z którą wygraliśmy 5-3. Następne mecze to 3 kolejne zwycięstwa i 7 wygranych z rzędu i pozycja lidera w lidze. Ostatni mecz zakończył się niestety porażką i finalnie 2 miejscem w lidze. Od listopada przeszliśmy na halę. Zagraliśmy 2 turnieje halowe. Pierwszy rywalizując z innymi zawodnikami z rocznika 2009 zajęliśmy 4 miejsce na 12 zespołów oraz zdobyliśmy MVP turnieju dzięki Emilowi Olejnikowi. Kolejny turniej to rywalizacja z rocznikiem starszym. Nasi Koroniarze dzielnie walczyli pokazując dobrym poziom sportowy zajmując 8 miejsce na 10 zespołów.

Korona przygotowuje się w tym momencie do rundy wiosennej. Zagramy w kilku turniejach halowych

, aby wiosną znów straszyć rywali.

To był wspaniały rok z który dziękuję przede wszystkim rodzicom oraz zawodnikom, z których jestem bardzo dumny.