Ten rywal zwyczajnie nam nie leży!

Ten rywal zwyczajnie nam nie leży!

Ciąg dalszy bardzo wymagającego okresu przygotowawczego. Dziś na Śródce w Poznaniu trampkarze młodsi Korony Zakrzewo spotkali się w swojej drugiej już w tym roku grze kontrolnej z pierwszoligowy Koziołkiem Poznań. Sezon wcześniej z tym rywalem przegraliśmy w lidze dwukrotnie po 3:0. Dzisiejszy mecz miał jednak inny charakter z uwagi na początek przygotowań do rundy wiosennej. Wstępnie trenerzy zaplanowali grę w wymiarze 3x30min i tak też zagraliśmy mimo, że w szeregach naszych Koroniarzy było zaledwie 11 piłkarzy. Sytuacja jest krytyczna z uwagi na panujące przeziębienie. Dziś nieobecnych z powodu właśnie grypy było aż 9 zawodników, a najbliższy poniedziałkowy trening stoi pod znakiem zapytania z powodu niskiej frekwencji i kolejnych przeziębień.
Korona w najbliższą sobotę rusza na zgrupowanie do Dzierżoniowa. W zakończonym kolejnym mikrocyklu tygodniowym Trenerzy położyli nacisk przede wszystkim na wytrzymałość. Dziś chłopcy solidni popracowali w tym aspekcie grając z Koziołkiem bez możliwości zmiany.
Pierwsza tercja choć bardzo wyrównana zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem zawodników gospodarzy. W drugiej tercji padł remis, a nasi zawodnicy nie wykorzystali skromnie licząc 4 – 100% sytuacji pod bramką Poznaniaków celując albo w bramkarza, albo w słupek. Trzecia odsłona była już zdecydowanie słabsza w naszym wykonaniu. Oddaliśmy całkowicie pole rywalom choć w kilku sytuacjach po składnych oskrzydlających akcjach mogliśmy, a nawet powinniśmy inaczej wykończyć grę.                       Chłopcy zostawili dziś na boisku bardzo dużo sił co bez wątpienia będzie procentować w kolejnych spotkaniach kontrolnych, a cała zabawa polega na tym by optymalnie przygotować zespół do kwietniowych rozgrywek ligowych. Mecze kontrolne takie jak ten pokazują nam Trenerom bardzo wiele, jeśli chodzi o zespół, o realizowanie założeń taktycznych, o przygotowanie fizyczne naszych chłopców. Dają nam również odpowiedź w jakim obszarze powinniśmy dalej pokierować wspólnym procesem treningowym, by ciągle móc stawać się jeszcze lepszym zarówno indywidualnie jak i zespołowo solidnym zawodnikiem i zespołem.
W najbliższym tygodniu Koronę czekają już gry kontrolne podczas zgrupowania w Dzierżoniowie: Bielawianka Bielawa, Lechia Dzierżoniów, Piast Nowa Ruda. W lutym konkretnie 25 w Zielonej Górze zmierzymy się z Falubazem oraz Gwardią Koszalin, a potem zregenerujemy nasze mięśnie na miejskim basenie. W Wielkopolsce do gry kontrolnej wrócimy dopiero 3 marca ponownie na boisko na Śródce tym razem rywalem będzie pierwszoligowa Akademia Piłkarska Błękitni Owińska.

Z podniesionym czołem Korona zawsze zespołem !

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź