„Złoci” juniorzy z Korony awansowali do III ligi

„Złoci” juniorzy z Korony awansowali do III ligi

 

Liga była przygotowana doskonale pod względem organizacyjnym, a na naszych Koronowych trenerów zawsze można było liczyć.
Uważam, że zawody szachowe są niezbędne ( zwłaszcza) dla dzieci ponieważ umożliwiają im poznanie własnych możliwości i ograniczeń, wywalczenie swojej pozycji wśród rówieśników ale także uczą gry zespołowej.
Dla mojego syna nie były to pierwsze zawody. Jednak po każdym powrocie pyta kiedy kolejne a dla mnie to wyznacznik tego że trzeba walczyć dalej!:)”

 

Kierownik sekcji szachowej KS Korona Zakrzewo – Damian Bartkowiak
„W drużynowych mistrzostwach juniorów wystawiliśmy trzy drużyny w których zagrało 25 zawodniczek i zawodników.
Pierwsza drużyna zwyciężyła w rozgrywkach wygrywając wszystkie dziewięć meczy i awansując do III ligi szachowej !!!
Gratulację dla Naszych podopiecznych !


3Indywidualnie: złote medale za wygranie na poszczególnych szachownicach- Hubert Niemier (8,5 z 9), Kamil Chaczyński (7,5 z 8), Szymon Tadych (9 z 9) i Martyna Niemier (7,5 z 9), srebrny medal – Olgierd Tadych (6,5 z 8).
Druga drużyna, rozstawiona z numerem 15 na 19 drużyn zajęła 9 miejsce zaś trzecia drużyna zajęła 15 miejsce.
Serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich zawodniczek i zawodników sekcja szachowa KS Korona Zakrzewo, a także rodziców i opiekunów
Kategorię szachowe podwyższyli: Martyna Niemier – druga kategoria, Łukasz Zarzycki, Kajetan Polcyn – trzecie kategorie.
Start Naszych drużyn był współfinansowany że środków Urzędu Gminy Dopiewo.”

Kapitan zwycięskiego zespołu-Hubert Niemier
„Na IV Lidze Juniorskiej byłem kapitanem pierwszego na trzy zespołu KS Korona Zakrzewo. Całe zawody przebiegały w duchu sportowej rywalizacji i wsparcia zespołowego. Wygranie ligi jest ogromnym sukcesem drużynowym, który nie udałby się bez pomocy trenerów i opiekunów. Sukces ten był bardzo trudny do osiągnięcia, ponieważ rywalizowało aż 18 drużyn. Mimo to wygraliśmy wszystkie rundy i mieliśmy 100% punktów drużynowych. Ponadto indywidualnie Martyna Niemier, Hubert Niemier, Szymon Tadych i Kamil Chaczyński zajęli 1miejsca na swoich szachownicach, a Olgierd Tadych zajął 2 miejsce jako najmłodszy zawodnik w zespole. Dla mnie jako uczestnika, liga była wspaniałą okazją na trening. Mimo istoty zawodów znajdowałem czas z drużyną na wspólne żarty i zabawy ruchowe. Spowodowało to, że całość pamiętam bardzo mocno i jest to dla mnie miłe, wciąż żywe, wspomnienie.Natomiast moja siostra, która była w tym samym zespole, twierdzi że na lidze najlepsze były wspólne analizy partii i rywalizacja z przeciwnikami na szachownicy. Podobały jej się również przerwy między rundami, które spędziła na rozmowach z koleżankami z drużyny i zabawach z piłką.
Awans do III Ligii Juniorów spowoduje mobilizacje do dalszej pracy i pogoń za kolejnymi sukcesami.”

2

Instruktor szachowy
KS Korona Zakrzewo
Wojciech Olejarczyk

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź