Pokaz siły, determinacji i sportowej walki w ostatnim sprawdzianie przed ligą Młodzików

Pokaz siły, determinacji i sportowej walki w ostatnim sprawdzianie przed ligą Młodzików

 

12Druga tercja była nieco bardziej pasjonująca. Przede wszystkim młodzi Koroniarze zaczęli grać o niebo lepiej, dzięki czemu stwarzaliśmy sobie okazje do zdobycia gola. Jednak szwankowała nieco nasza skuteczność pod bramką rywala. Zawodnicy Sokoła szybko wykorzystali jedną z kontr i w 4 min gry prowadzili już 2:0. W 10 min. gry było już 3:0 po rzucie wolnym z lewej strony boiska, gdzie zawodnikowi Sokoła wyszedł strzał życia.

Był to nasz ostatni mecz kontrolny, dlatego w każdej tercji próbowaliśmy zagrać w inny sposób, z innymi założeniami. Jeszcze w tej tercji gola dla Korony zdobył Dawid Bocheński po indywidualnej akcji i strzale z dystansu w środkowej strefie boiska.

13Trzecia i ostatnia tercja to pokaz siły, determinacji, kreatywności i wielkiej odwagi poprzez indywidualną decyzyjność Koroniarzy. Już w 5 min. gry Jakub Wasielewski umiejętnie przegrał piłkę ze środkowej strefy boiska na skrzydło do Piotrka Żurka, ten podaniem prostopadłym uruchomił wbiegającego ze skrzydła Mateusza Starzaka, który mocno i celnie dośrodkował piłkę w pole karne na nadbiegającego z lewej strony Ignacego Mamysa. Ignacy spokojnie umieścił piłkę w bramce zawodników z Pniew i dał Koronie wielki impuls do dalszej ofensywnej gry. Akcja – klasa światowa, którą można oglądać i opisywać do znudzenia. W 12 min. gry w Pniewach było już remisowo, za sprawą Mateusza Starzaka, który w indywidualnej akcji popędził na bramkę gospodarzy i w pojedynku 1×1 z bramkarzem silnym, płaskim strzałem zdobył gola. Korona nie poprzestawała atakować. Swoje dogodne okazje mieli: Maksymilian Kłosek, Dawid Cichocki, Jakub Wasielewski, Wojtek Badora, a po strzale Kacpra Wojtana piłka odbiła się od słupka bramki gospodarzy. Wisienkę na torcie ofensywnej gry Korony postawił nasz kapitan Wiktor Konecki, który poszukał sobie wolnej strefy na boisku w bardzo długim posiadaniu piłki przez Koroniarzy i strzałem z za pola karnego dał Koronie zwycięstwo 4:3 w ostatnim sprawdzianie przed wiosennymi rozgrywkami ligowymi.

14Taką grę z takim nastawieniem młodych Koroniarzy chciałoby się oglądać w każdym meczu w lidze. Jeśli tylko w trakcie ligi ominą nasz zespół absencje zawodników powoływanych na mecze i także wszelkie choroby – Korona może wtedy włączyć się w walkę o awans do I ligi rozgrywek.

Młodzi piłkarze Korony Zakrzewo z bilansem 4 zwycięstw oraz 3 porażek w sparingach – zakończyli okres przygotowawczy przed rundą wiosenną sezonu 2016/17. Teraz czeka nas piątkowa 2 godzinna odnowa biologiczna i relaks w Tarnowskich Termach, a potem już start i walka o ligowe punkty. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków, szczególnie rodziców, dziadków, wujków naszych zawodników na wszystkie mecze w tej rundzie wiosennej.17571995 1794439367541092 162256916 o Startujemy już w sobotę 1 kwietnia o 14:00 meczem z UKS Skra Wielkopolska Otusz w Przeźmierowie ul. Kościelna 46/48. Pozostałe mecze Młodzików Korony dostępne pod linkiem: http://wzpn.poznan.pl/rozgrywki/sezon2016-17/rw/46r.html

Z podniesionym czołem KORONA zawsze zespołem!

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź