Warsztaty teatralno – ruchowe zwieńczone pokazem spektaklu pt.: „Wypływamy w Rejs”

Warsztaty teatralno – ruchowe zwieńczone pokazem spektaklu pt.: „Wypływamy w Rejs”

 

Dzięki wspólnie postawionym pierwszym krokom teatralnym, uczestniczyliśmy tego dnia w premierze spektaklu w Rotundzie Szkoły Podstawowej przy ul. Malinowej w Dąbrówce.

Elementy scenografii, kostiumy, muzyka, światła i radosna gra dzieci wprowadziły widzów w klimat przedziwnego statku płynącego przez morskie odmęty. Jednak jak to często bywa, droga, która prowadziła do tego wydarzenia była równie cenna dla całej grupy, jak wieczór premierowy. Jest wiele powodów do radości, natomiast podkreślić warto rozwój każdego dziecka na drodze poszukiwania swoich darów i talentów.

colage teatr2Zaraz po spektaklu, kiedy już emocje opadły, aktorzy mogli przytulić się do mamy i taty, odebrać gratulacje od dziadków i rodzeństwa. Pozostają wspomnienia i obraz „zwariowanej” załogi z pokładu okrętu.

Skaczący i biegający mali marynarze w swoich czapkach i chustach pieczołowicie szorowali pokład, gotowali obiad ze zdechłego śledzia, przyrządzali miksturę zawierającą sekret młodości, itd. itp. Dużo, dobrych doświadczeń dzieci wyniosły z tej przygody, a przy okazji mogły „biegać, skakać, latać, pływać, w tańcu, w ruchu wypoczywać.”

Ciepłe przyjęcie spektaklu, szczęśliwe dzieci, dumni rodzice, podziękowania od widzów i pytania co dalej – to na pewno bezcenna nagroda dla każdego twórcy i jego zespołu. Dziękujemy Pani Renacie za stworzoną atmosferę.

Warsztaty i spektakl zostały sfinansowane przez Urząd Gminy Dopiewo, idea zrodziła się
w Stowarzyszeniu KS Korona Zakrzewo, zaś wsparcie okazała Parafia p.w. Urszuli Ledóchowskiej
i Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce.

Wszystkim dziękujemy!

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź