Awans do Mistrzostw Polski w szachach

Znakomicie wypadł Olgierd, który oprócz uzyskania awansu i zajęcia drugiego miejsca w swojej grupie zdobył drugą kategorię szachową. Do samego końca o możliwość gry w finale walczyli Paulina Woźniak i Szymon Tadych, za co należy im się duża pochwała. Ostatecznie zajęli odpowiednio 7 i 10 miejsce.
To był bardzo dobry turniej dla wszystkich naszych reprezentantów, którzy nabrali doświadczenia w walce z bardziej utytułowanymi zawodnikami oraz poznali inne spojrzenie na szachy dzięki przygotowywaniu się do rundy z trenerem szachowym. Wszystkim serdecznie gratuluję. Jestem przekonany, że nauka jaką przyniósł czynny udział w tych mistrzostwach zaprocentuje w przyszłości kolejnymi sukcesami Naszych zdolnych zawodników.

41Dla uczestników turnieju, trenerów, opiekunów i rodziców zorganizowano zwiedzanie Katedry Gnieźnieńskiej, Muzeum Początków Państwa Polskiego połączone z 45-minutową prelekcją filmu w technologii 3D. Dodatkową atrakcją był turniej szachów błyskawicznych, który rozegrany został w piątek 23 września, a udział w nim wzięło dwóch Koroniarzy: Kamil Chaczyński, który zajął 14 miejsce oraz Szymon Tadych, który zajął 42 miejsce na 51 uczestników.

W uroczystości zakończenia mistrzostw wzięli udział Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz, wieloletni Poseł na Sejm RP Paweł Arndt i Prezes Wielkopolskiego Związku Szachowego Andrzej Ciesiński.

Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu Urzędu Gminy Dopiewo.