III. „Festyn Korony” za nami !

III. „Festyn Korony” za nami !

 

 2016 14 9 10 14 53Na boisku wszystko „zapięte na ostatni guzik” oczekiwało na uroczyste otwarcie festynu. Atrakcji nie brakowało : stoiska kulinarne z kiełbaskami z grilla i wojskową grochówką przygotowaną przez „Poezje smaków” , stoisko z wypiekami mam Koroniarzy, kącik z watą cukrową , sklepik z pamiątkami Korony , warsztaty szycia na maszynie „Maszyneria.mt”.

2016 14 9 10 20 37

Na najmłodszych czekał dmuchany plac zabaw, dmuchane zjeżdżalnie oraz miasteczko policyjne. Na boisko w Zakrzewie dotarli także przedstawiciele władz gminnych oraz wielu firm w tym naszych sponsorów. Swoje stoiska reklamowe zaprezentowały firmy „Lechma” producent wkładów kominkowych i kominów , dwa banki SGB Bank oraz Citibank, MPI, Pitern sp. Z o.o, HADEX-Gaz. Kilka minut po godz. 13 nasz konferansjer Adam Kuc zaprosił na scenę prezesa SKS Korona Zakrzewo – Macieja Konopę, który powitał wszystkich uczestników festynu i zaproszonych gości m . in wice Wójta Gminy Dopiewo Pawła Przepiórę, Radnego Gminy Dopiewo Wojciecha Dornę, sołtysów Zakrzewa oraz Palędzia Mariana Czekalskiego oraz Agnieszkę Grześkowiak, Marcina Dornę trenera reprezentacji U21 oraz Pawła Wojtalę Prezesa WZPN.

2016 14 9 10 40 08

Przedstawił również nowy zarząd Korony wybrany w czerwcu i podziękował dotychczasowemu prezesowi Przemysławowi Paczkowskiemu oraz członkom zarządu Mariuszowi Piasnemu i ks. Karolowi Górawskiemu za ich wkład w rozwój naszego Stowarzyszenia. Następnie głos zabrali Przemysław Paczkowski, który podsumował swoją działalność w Koronie oraz wice Wójt Gminy Dopiewo, który podkreślił ważny wkład Korony Zakrzewo w propagowanie sportu wśród młodzieży oraz integracje społeczności lokalnej. Zapewnił także że Stowarzyszenie Korony Zakrzewo może liczyć na wsparcie ze strony władz gminy. Po nich na scenie pojawił się przedstawiciel firmy Marmite – nowego darczyńcy naszego klubu.

2016 14 9 10 47 04

Po części oficjalnej na scenie pojawił się pierwszy gość specjalny – Paweł Wojtala – znakomity piłkarz m.in. Lecha Poznań czy kadry Polski a obecnie prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej , który wziął udział w naszym corocznym talk-show „Wywiad rzeka – i Ty możesz zadać pytanie ikonie piłkarskiej Wielkopolski”.

2016 14 9 12 21 02

Oczywiście nie skończyło się tylko na rozmowie- Pan Paweł pozował do wspólnych zdjęć i rozdał wiele autografów uczestnikom festynu.

 2016 14 9 11 04 31

Około godz. 14, okolicę boiska przeszyła seria syren alarmowych, to dzielni strażacy z OSP Zakrzewo , którzy w tym roku obchodzą 70-lecie swojego istnienia , przyjechali swoimi wozami strażackimi ratować rannego z rozbitego samochodu, który zaparkował w okolicy boiska. Realizm sytuacji spowodował że wielu najmłodszych widzów myślało, iż wszystko dzieje się naprawdę i musiało być uspokajanych przez rodziców. Tak wyglądał superpokaz ratownictwa drogowego zaprezentowany przez strażaków , którzy przy pomocy sprzętu specjalistycznego wybili szyby oraz pocięli na drobne części wrak dostarczony przez firmę „Krotoski-Cichy”, a na końcu wyciągnęli i przetransportowali na noszach „rannego” w wypadku. Wielkie podziękowania dla Pana Wojciecha Dorna i wszystkich strażaków za tak profesjonalną inscenizację.

2016 14 9 11 17 02

Po pokazie strażackim przyszła kolej na kolejną ikonę Wielkopolski – na scenę dotarł Andrzej Juskowiak – król strzelców IO w Barcelonie z 1992 roku – który obecnie także jak Paweł Wojtala jest członkiem zarządu WZPN. Tradycyjnie odbyła się II tura „Wywiadu – rzeki …” gdzie padło wiele pytań do zaproszonego gościa. Pan Andrzej wyczerpująco odpowiadał na wszystkie pytania. Później nastąpiła niepowtarzalna szansa na pamiątkowe zdjęcia i autografy wicemistrza olimpijskiego.

 2016 14 9 11 30 53

W trakcie festynu odbył się I Rodzinny Turniej Szachowy drużyn dwuosobowych. W zmaganiach szachowych, brały udział 42 osoby, które rozegrały 5 rund z czasem gry 12 minut dla jednego zawodnika na całą partię. W każdej rundzie można było zdobyć 2 punkty dla zespołu.

w grupie A wygrali:
1 Jan Kukorowski & Wojciech Kukorowski 8 pkt. z LKS Chrobry Gniezno
2 Stanisław Paprocki & Antoni Paprocki 6 pkt. z Chemika Bydgoszcz
3 Hubert Niemier & Martyna Niemier 1700 6 pkt. z KS Korona Zakrzewo

Szczegółowe wyniki:
http://www.chessarbiter.com/turnie…/…/tdr_4723/results.html…

w grupie B wygrali:
1 Włodzimierz Nowak & Maja Andrzejewska 8 pkt. z Poznania
2 Wojciech Skrzypczak & Maksymilian Skrzypczak 8 pkt. z Poznania
3 Mieszko Pałubicki & Maurycy Pałubicki 7 pkt. z KS Korona Zakrzewo

Szczegółowe wyniki:
http://www.chessarbiter.com/turnie…/…/tdr_4640/results.html…

W tym samym czasie na boisku zapasowym prezentowała się sekcja łucznicza Grotu Więckowice , która przedstawiła swoje umiejętności strzeleckie z łuku. Każdy chętny mógł poczuć się jak „Robin Hood” .

2016 14 9 11 40 59Punktualnie o godz. 15:00 na płytę główną boiska przy Długiej wyszli juniorzy Korony oraz Suchary Suchy Las aby rozegrać mecz w ramach I ligi Okręgowej Ligi WZPN. Zawodnicy zostali wyprowadzeni przez młodszego Koroniarza niosącego pierwszą historyczną flagę Korony uszytą na dzisiejszym festynie w ramach warsztatów „Maszyneria.mt” . Niestety nasi piłkarze musieli uznać w swoim pierwszoligowym debiucie wyższość wyżej notowanych rywali a mecz po bardzo zaciętej rywalizacji zakończył się wynikiem 2-4. Bramki dla Korony strzelili Mikołaj Konieczny oraz Sebastian Rudner.

2016 14 9 11 48 50

Po meczu odbyło się rozstrzygnięcie naszej loterii fantowej gdzie na laureatów czekało wiele wspaniałych nagród przekazanych min przez trenera Marcina Dornę (w tym min. puzzle, notatnik z autografem Zbigniewa Bońka, kolorowanki piłkarskie z serii „Łączy nas piłka”), piłki ufundowane przez Citibank : piłka z autografami piłkarzy Lecha Poznań , piłka z autografem Jerzego Dudka oraz piłka i koszulka meczowa z autografami Lecha Poznań ufundowana przez Koronę Zakrzewo.

 2016 14 9 11 57 33

Po losowaniu przyszedł czas na mecz „Ojców Koroniarzy” przeciwko „Drużynie byłych piłkarzy i trenerów” w której zagrał m in. trener Krzysztof Paczkowski. Ku uciesze widzów lepsi okazali się „tatusiowie” wygrywając w karnych , gdyż mecz zakończył się w normalnym czasie remisem 4-4.
Warto wspomnieć że to nie wszystkie atrakcje festynu. Na festyn dotarli harcerze którzy zabawiali najmłodszych puszczając ogromne bańki mydlane, na boiskach Korony można było pograć w piłkę pod okiem naszych trenerów a cały dzień nad oprawą muzyczną czuwał DJ Michał.
Około godziny 19 nastąpiło zakończenie festynu .

Zarząd Stowarzyszenia Korona Zakrzewo serdecznie dziękuję wszystkim którzy aktywnie włączyli się w organizacje festynu a szczególnie:

 • przedsiębiorstwu Handlowo Usługowemu „Inskol” Krzysztof Oliński za ufundowanie i organizację dmuchańców
 • bankowi SGB, GOSIR Dopiewo, MPI, Parafii Św. Urszuli Ledóchowskiej z Dąbrówki – za użyczenie namiotów
 • Linteli oraz MPI – za pomoc w transporcie
 • Gimnazjum w Skórzewie – za użyczenie sceny
 • Parafii NMP Królowej Korony Polski oraz OSP Zakrzewo za użyczenie stołów i krzeseł
 • firmie Aquakon „Woda Licheńska” – za dostarczenie dystrybutorów z wodą
 • firmie „Krotoski-Cichy”za użyczenie wraku do pokazu strażackiego
 • Maciejowi Dorna – za użyczenie maszyny do waty cukrowej
 • policji – za organizację miasteczka ruchu drogowego
 • harcerzom – za przeprowadzoną animację dla dzieci
 • wszystkim mamom Koroniarzy za wyjątkowe wypieki
 • rodzicom Koroniarzy, którzy czynnie włączyli się w organizację festynu
 • wolontariuszom za pomoc w organizacji festynu

Zapraszamy za rok !

Galeria zdjęć

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź