5. miejsce młodzików na turnieju w Komornikach

5. miejsce młodzików na turnieju w Komornikach

W kolejnym spotkaniu Koroniarzom przyszło się zmierzyć z zespołem UKS Śrem, który jak się później okazało zwyciężył w całym turnieju. Nasi zawodnicy przespali początek spotkania i bierna postawa w defensywie pozwoliła strzelić zawodnikom ze Śremu trzy bramki. Koroniarze otrząsnęli się po słabym początku meczu odpowiadając rywalom dwiema bramkami, które zdobyli Wiktor Wiąz i Kacper Konior. Koroniarze zmarnowali okazję do wyrównania, a jako że, niewykorzystane sytuacje lubią się mścić to piłkarze ze Śremu jeszcze dwukrotnie pokonali naszego bramkarza i cieszyli się ze zwycięstwa 5:2.

Decydujący trzeci mecz o wyjście z grupy Koroniarze rozegrali z świetnie dysponowaną tego dnia Wartą I Poznań, która w swoich pierwszych dwóch spotkaniach pokonała UKS Śrem 7:0 i Grom Plewiska 9:1. Nasi chłopcy do tej rywalizacji podeszli w bojowych nastrojach i po bardzo dobrym początku spotkania dzięki bramce Michała Wasilewskiego wyszliśmy na prowadzenie 1:0. Koroniarze walczyli dzielnie, ale gdy po sześciu minutach tego zaciętego pojedynku naszym zawodnikom zaczęło brakować sił do głosu doszła Warta i zdobyła dwie bramki. Bramka dająca remis Koroniarzom była blisko, ale po silnym strzale Michała z rzutu wolnego piłka odbiła się od słupka i opuściła boisko. Im bliżej końca spotkania tym bardziej nasi zawodnicy opadali z sił, a to wykorzystała drużyna Warty strzelając nam kolejne bramki. Ostatecznie polegliśmy w tym spotkaniu 6:1 i zajmując trzecie miejsce w grupie czekał na nas mecz o piąte miejsce w turniej.

Naszym przeciwnikiem w ostatnim meczu turnieju był zespół gospodarzy, a mianowicie Akademia Futbolu Orły Komorniki. Przewaga Koroniarzy w tym spotkaniu była widoczna od samego początku i już w pierwszej minucie prowadziliśmy 1:0 po bramce Michała. Po kolejnych dwóch minutach wynik podwyższył Tomek, a kolejne bramki dołożyli Wiktor Wiąz i ponownie Michał. Tym samym pokonaliśmy gospodarzy turnieju 4:0 i zajęliśmy ostatecznie piąte miejsce.
Zwycięzcą turnieju została drużyna UKS Śrem, która może zawdzięczać osiągnięty rezultat przede wszystkim bramkarzowi Warty I Poznań, przez którego indywidualne błędy w rozegraniu piłki w ostatnich dwóch minutach spotkania zawodnicy ze Śremu zwyciężyli 3:2.
Warto wspomnieć, że do drużyny turnieju został wybrany Michał Wasilewski, który turniej ten zakończył z dorobkiem pięciu strzelonych goli.

Klasyfikacja końcowa turnieju :
1. UKS ŚREM
2. WARTA I POZNAŃ
3. WARTA II POZNAŃ
4. UKS ORZEŁ GRANOWO
5. KORONA ZAKRZEWO
6. AF ORŁY KOMORNIKI
7. STELLA LUBOŃ
8. GROM PLEWISKA

Pierwszy halowy turniej Koroniarzy z rocznika 2003 już za nami, a za dwa tygodnie kolejne zmagania na turnieju w Trzemesznie.

Skład : Hoffmann Hubert, Wasielewski Jakub, Wasilewski Michał, Wiąz Wiktor, Pietryga Tomasz, Konior Kacper, Kurp Wiktor, Różczka Bartek, Leda Jan, Starzak Mateusz.

W kadrze naszego zespołu znalazło się również miejsce dla dwóch zawodników z rocznika 2004, a mianowicie Jakuba Wasielewskiego i Mateusza Starzaka, dla którego był to debiut w starszej grupie.
Szansę na wyjazd na kolejny turniej ma każdy zawodnik z zespołu Młodzik D1, ale trzeba zaznaczyć, że głównym kryterium, którym kierował będzie się trener podczas wyboru składu na kolejny turniej to obecność zawodników na treningu, oraz pełne zaangażowanie w wykonywane ćwiczenia podczas zajęć.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź