Pierwsza w historii Korony Gala oraz Bal Karnawałowy za nami

Pierwsza w historii Korony Gala oraz Bal Karnawałowy za nami

24.01.2015 roku w Pałacu w Biedrusku odbyła się pierwsza Gala oraz Bal Karnawałowy w historii Stowarzyszenia Klub Sportowy Korona Zakrzewo. Śmiało można stwierdzić że był to wyjątkowy wieczór który na długo zapadnie w pamięci uczestnikom tych wydarzeń.

Wieczór rozpoczął się od Gali w czasie której Zarząd Korony oraz sztab trenerski podsumował jakże udany rok 2014. A było czym się chwalić bo przecież nasze drużyny osiągały dobre i bardzo dobre wyniki zarówno w sekcji piłki nożnej jak i w sekcji szachów. A do nich należy zaliczyć:

W sekcji piłki nożnej:

 1. III miejsce grupy D w Lidze MTS 3 Tarnowiak
 2. I miejsce grupy C w wiosennych oraz III w jesiennych rozgrywkach WZPN
 3. I GRAND PRIX Dopiewo – II miejsce grupy C
 4. As Orlik Cup 2014 – I miejsce grupy C
 5. Halowy Turniej Orlików Nowy Tomyśl II miejsce grupy C
 6. II miejsce grupy C1 w Lidze MTS 3 Tarnowiak (wiosna i jesień)
 7. Agana Cup 2014 II miejsce grupy B ligowej
 8. II miejsce grupy B (U-2001) w wiosennych rozgrywkach WZPN
 9. I i II miejsce grupy B (U-2002) rozgrywkach WZPN (wiosna i jesień)

W sekcji szachowej:

 1. Drużynowo – awans do III ligi szachowej seniorów województwa Wielkopolskiego
 2. I miejsce w IV lidze szachowej
 3. I miejsce za I i III szachownicę dla Damiana Bartkowiaka i Wojciecha Olejarczyka
 4. Olgierd Tadych – 6 miejsce w Polsce (do 6 lat)
 5. Szymon Tadych – Mistrz Powiatu Szamotulskiego (juniorzy), I miejsce – turniej Luboń 6.12, III miejsce – turniej Poznań 25-26.10
 6. Kamil Mścisz – II miejsce – turniej 29.11 Zakrzewo
 7. Paulina Woźniak – najlepsza juniorka turniej Luboń 6.12
 8. Damian Bartkowiak – 5 miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski, II miejsce – turniej Poznań 21.09
 9. Łukasz Huchwajda – I miejsce – turniej Stęszew 29.06
 10. Wojciech Olejarczyk – I miejsce turniej Bratian 5.07, I miejsce turniej Brzozie Lubawskie 9.11

2014 rok obfitował także w ważne wydarzenia dla rozwoju Korony. Do nich należy zaliczyć przede wszystkim otwarcie boiska Korony w Zakrzewie. Wyruszyliśmy również na podbój Berlina by zaprezentować barwy Korony pod Bramą Brandenburską i na Stadionie Olimpijskim. To również w 2014 roku zorganizowany został I Festyn Korony Zakrzewo oraz Andrzejkowo-Mikołajkowy Turniej Szachowy w KS Koronie Zakrzewo (który zgromadził 85 uczestników), zgłoszony do Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE. Również w 2014 roku rozpoczęliśmy procedurę przystąpienia do programu „Rodzina 3+” dzięki czemu od 01.01.2015 roku Korona akceptuje Kartę Dużej Rodziny.
Gala Korony Zakrzewo była również doskonałą okazją by podziękować rodzicom za ich wyjątkowy wkład i zaangażowanie w rozwój Korony. Po raz pierwszy w historii Stowarzyszenia wyróżniono statuetkami „Przyjaciel Korony Zakrzewo” Komitet wyróżnienia „Przyjaciel Korony Zakrzewo” w skład którego wchodził Zarząd oraz sztab trenerski Korony nominował do tej nagrody następujących Rodziców:

 1. Ewa OLIŃSKA
 2. Katarzyna MOROZ
 3. Dariusz WALENCZEWSKI
 4. Wojciech DORNA
 5. Michał JANKOWSKI
 6. Krzysztof OLIŃSKI
 7. Jan SŁOWIK
 8. Adam KUC

Komitet wyróżnienia „Przyjaciel Korony Zakrzewo” spośród nominowanych wybrał: Ewę Olińską, Dariusza Walenczewskiego oraz Krzysztofa Olińskiego. Wyróżnionym gratulujemy.

Gala Korony Zakrzewo zakończyła się toastem oraz życzeniami związanymi z sukcesami sportowymi ale również i organizacyjnymi.

Po Gali przyszedł czas na długo oczekiwany Bal Karnawałowy Korony Zakrzewo. Bal rozpoczął się występem „Gośliniaków”. Zespól na zaproszenie właściciela pałacu zaprezentował tańce regionalne, które zwieńczone zostały Polonezem przy udziale Koroniarskich gości. Przy dobrym jadle i dobrym towarzystwie Bal trwał do wczesnych godzin porannych. Ostatnie pary z parkietu schodziły tuż przed godziną czwartą. W trakcie Balu zorganizowana została aukcja szeregu atrakcyjnych przedmiotów oraz wydarzeń. Wylicytować można było:

 1. Wyjście dziecka na murawę stadionu INEA z zawodnikami przed meczem ekstraklasy Lecha Poznań.
 2. Wejście na trybunę SCOUTING/DZIENNIKARZE podczas jednego wybranego meczu w towarzystwie trenera Tomasza Lewandowskiego. Wprowadzenie w temat pracy Scoutingu w Lechu Poznań, uczestnictwo w konferencji pomeczowej.
 3. Szalik i koszulka piłkarska Warty Poznań sezon 2008/2009 I Ligi w której występował trener Łukasz Berczyński.
 4. Limitowaną koszulkę z logo Reprezentacji Polski i hasłem obrońcy Artura Jędrzejczyka po zwycięskim meczu Polska-Niemcy.
 5. Oficjalny krawat trenera Reprezentacji Polski z autografem Trenera Reprezentacji U-21 Marcina Dorny.
 6. Oficjalną piłkę treningową Nike drużyny młodzieżowej Reprezentacji Polski z autografem Trenera Reprezentacji U-21 Marcina Dorny.
 7. 2 szt. Kalendarzy Reprezentacji Polski z autografem prezesa PZPN Zbigniew Bońka i Trenera Reprezentacji U-21 Marcina Dorny.
 8. Trening indywidualny (ćwiczenia stabilizujące i funkcjonalne) z trenerem Jakubem Górczakiem.
 9. Voucher na kurs kitesurfingu (Chałupy kemping nr 5 „Ekolaguna” – pełen kursIKO1 + IKO2.
 10. Podwójne zaproszenie na spektakl Polskiego Teatru Tańca w dniu 7 lutego 2015r. o godz. 19.00 w Hali Targów Poznańskich MP2, wejście od ul. Głogowskiej. Spektakle:
  • „Open Field” choreografia Nadar Rosano z Izraela
  • „Tysiąc kolorów” choreografia Takako Matsuda z Japonii
 11. Oryginalny hełm strażacki od jednostki Straży Pożarnej z Lotynia.
 12. “Trochę Nostalgii” – przejażdżka z Prezesem czyli przejazd samochodem Ford Taunus z lat 60 tych po okolicach Dąbrówki i Zakrzewa z opowieściami o starej motoryzacji.
 13. “ Nie tylko footballem żyje człowiek”, czyli miłe 2 godziny tenisa w luksusowym Centrum Tenisowym Arena. Osoba ,która zlicytuje przedmiot aukcyjny będzie miała trening (ew. + 1 osoba) z fachowym trenerem i mecz oraz 4 dzieci będzie mogła wykorzystać drugi kort pod okiem trenera.
 14. Poduszkę wełnianą i poduszkę zwykłą, która sprzyja dobrym snom.
 15. Osobiste koszenie przydomowego trawnika przez trenera Łukasza BERCZYŃSKIEGO.
 16. Przejażdżka z trenerem Jakubem Górczakiem sportowym porsche-trochę gorsze Fiat Seicento w wersji Young o mocy silnika 341 km minus 300.

Najwięcej emocji przysporzyła licytacja dotycząca osobistego koszenia przydomowego trawnika przez trenera Łukasza Berczyńskiego. Zwycięzca wylicytował tą usługę na kwotę bagatela 1500 zł. Walka o zwycięstwo w tej licytacji była zacięta i do ostatnich chwil zwycięzca nie był znany. Również przy innych aukcjach nie brakowało walki ale przede wszystkim dobrej zabawy. Wszystkie środki z aukcji przeznaczone jako darowizna wykorzystane zostaną na cele statutowe Stowarzyszenia.

Wieczór 24.01.2015 roku należy uznać za udany. Dobra zabawa, radośni uczestnicy Balu oraz duma członków Stowarzyszenia z osiągnięć Korony w 2014 roku pozwalają z optymizmem patrzeć na przyszłość a tradycja Balu Karnawałowego i Gali już teraz wiemy, że wejdzie na stałe w kalendarz rocznych wydarzeń Korony Zakrzewo.

{gallery}photo/Bal2015{/gallery}

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź