Sukcesy Naszych szachistów w lutym 2014

Sukcesy Naszych szachistów w lutym 2014

Więcej: http://wzszach.poznan.pl/ IV Liga Komunikat sędziowski
nr 8

Trzecim sukcesem było zajęcie czterech pierwszych miejsc przez Naszych podopiecznych z KS Korona Zakrzewo w turnieju w Lusowie 6.02.2014.

Więcej: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_706/

Czwartym sukcesem było zorganizowanie i przeprowadzenie turnieju w Palędziu, który wpisywał się w akcję Koła Gospodyń Wiejskich „Ferie zimowe 2014”.

Więcej: http://www.youtube.com/watch?v=4BbFDFwDauIhttp://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_700/

 Zdjęcia

 

Raszyn-KS Korona Zakrzewo

 I relacja p. Grzegorza Huchwajdy.

 TYLKO DLA ORŁÓW!!!

Reportaż z wyjazdu na II Turniej Szachy w Szkole,który odbył się w Domu Kultury Orle Gniazdo,
Poznań,Osiedle Lecha 43;2014.02.08

   Jest sobota 08.02.2014r, godz. 9.00. Pod mój dom zajeżdża bryka. Wsiadam. Po drodze zabieramy Maxa Geskiego
ze Skórzewa. Za kierownicą…Nie.nie,nie!!! Nie Adam i nie Robert! (Może kiedyś,w przyszłości). To Damian Bartkowiak we własnej osobie!G dy go widzę,na myśl przychodzi mi Kopernik.Dostrzegam podobieństwo między nimi. Jak jeden, tak i drugi dokonali czynu,zdawałoby się nieprawdopodobnego.W czasie gdy pada Pocztowiec Poznań, Damian zakłada klub szachowy w małej podpoznańskiej wiosce, Zakrzewo. Geniusz czy wariat? Cześć i chwała jemu za to! Ja jadę po naukę (na to zawsze jest czas), Max po naukę i nagrodę. Damian po „Bilet do Brukseli na wyjazd studyjny 2014”. Jestem pewien,że go zdobędzie.

   Przed godziną dziesiątą jesteśmy na sali gry.Potwierdzenie przybycia,uregulowanie wpisowego i oczekiwanie na rozpoczęcie I rundy.Turniej przeprowadzany jest w czterech grupach.A – do lat 12;B – od 13 do 18 lat;C – dla dziewcząt; D – dla dorosłych. Ja i Damian gramy w grupie D.Max i jego kolega klubowy Bruno Rusche w B. Czy uda mi się zwyciężyć I rundzie? (Oto jest pytanie!) Czy znów powtórka z rozrywki ? Niestety,to drugie. Gram ze Sławkiem Stachowiakiem.Przed przejściem do końcówki,uzyskuję obiecującą pozycję. Moment nieuwagi i partner wykonuje widełki na wieżę i gońca. Koniec snów o potędze!Znalazłem się na dnie. Było mulaste i dlatego się już od niego nie odbiłem. Damian nie zawiódł. Po porywającej walce,wygrał dodatkową punktacją z Tomaszem Stróżykiem.
W bezpośredniej partii padł remis. Jest puchar i „Bilet do Brukseli” otrzymany z rąk arcymistrza Włodzimierza Szmitda. Max znalazł się na podium. Był trzeci. Bruno,pomimo że nie znalazł się w pierwszej trójce,nagrodę upominek dostał – tak jak pozostali uczestnicy.

   Z zawodów wracamy zadowoleni,humor dopisuje! Za tydzień liga. Gramy z „Raszynem” Poznań. Wyjeżdżamy do nich.
Trzymajmy kciuki za naszych orłów!

Grzegorz Huchwajda

 Więcej o Włodzimierzu Schmidtcie – http://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82odzimierz_Schmidt

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź