PŁYWANIE

"Płynie okręt przez odmęty, nie zwyczajny - lecz zaklęty,
Z dna wypływa na powierzchnię, a gdy tylko dzień się zmierzchnie,
Okręt wznosi się do góry nad obłoki i nad chmury
I zawisa niespodzianie w lazurowym oceanie..."
/Ballada okrętowa/

collage teatr 1W listopadzie i grudniu 2016 odbyły się warsztaty teatralno – ruchowe zwieńczone pokazem spektaklu pt.: „Wypływamy w Rejs”.

9 grudnia uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce wraz z instruktorem i reżyserem Panią Renatą Kryczka zaprezentowali się przed najlepszą
i wymarzoną publicznością – na widowni zasiedli najbliżsi.

 

Dzięki wspólnie postawionym pierwszym krokom teatralnym, uczestniczyliśmy tego dnia w premierze spektaklu w Rotundzie Szkoły Podstawowej przy ul. Malinowej w Dąbrówce.

Elementy scenografii, kostiumy, muzyka, światła i radosna gra dzieci wprowadziły widzów w klimat przedziwnego statku płynącego przez morskie odmęty. Jednak jak to często bywa, droga, która prowadziła do tego wydarzenia była równie cenna dla całej grupy, jak wieczór premierowy. Jest wiele powodów do radości, natomiast podkreślić warto rozwój każdego dziecka na drodze poszukiwania swoich darów i talentów.

colage teatr2Zaraz po spektaklu, kiedy już emocje opadły, aktorzy mogli przytulić się do mamy i taty, odebrać gratulacje od dziadków i rodzeństwa. Pozostają wspomnienia i obraz "zwariowanej" załogi z pokładu okrętu.

Skaczący i biegający mali marynarze w swoich czapkach i chustach pieczołowicie szorowali pokład, gotowali obiad ze zdechłego śledzia, przyrządzali miksturę zawierającą sekret młodości, itd. itp. Dużo, dobrych doświadczeń dzieci wyniosły z tej przygody, a przy okazji mogły „biegać, skakać, latać, pływać, w tańcu, w ruchu wypoczywać.”

Ciepłe przyjęcie spektaklu, szczęśliwe dzieci, dumni rodzice, podziękowania od widzów i pytania co dalej – to na pewno bezcenna nagroda dla każdego twórcy i jego zespołu. Dziękujemy Pani Renacie za stworzoną atmosferę.

Warsztaty i spektakl zostały sfinansowane przez Urząd Gminy Dopiewo, idea zrodziła się
w Stowarzyszeniu KS Korona Zakrzewo, zaś wsparcie okazała Parafia p.w. Urszuli Ledóchowskiej
i Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce.

Wszystkim dziękujemy!

FaniMani.pl

Biuletyn Informacyjny

Zapraszamy do subskrypcji naszego biuletynu.
Najpilniejsze informacje od trenerów dotyczące wybranych grup, komunikaty zarządu oraz wiadomości o nadchodzących wydarzeniach klubowych -na Twój adres e-mail.